2007 m. rugpjūčio 7 d., antradienis

kas tai yra valstybė

Valstybė - tai visuomenės saviorganizacijos forma, institutas.
Kaip ir bet kurioje organizacijoje, galioja bendrieji principai - funkcijų pasiskirstymas, sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo hierarchija.

Taigi, valstybę kuria piliečiai. 2 Konstitucijos straipsnis - Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai, o pagal 5 straipsnį - Valdžios įstaigos tarnauja žmonėms.

Valstybės organizacijos struktūrą suformuoja piliečiai, o sprendimų galią deleguoja valdžiai. Valdžia turėtų vykdyti piliečių valią. Tačiau šiandien panašu, kad valdžia, ypač LT, yra akivaizdžiai homo sovieticus, t.y. ribojama seno požiūrio - protegacijų ir protekcijų kultūros, nomenklatūrinių santykių ir. pan. Tuo pačiu, tikriausiai kaip ir didžiojoje pasaulio dalyje, politinis elitas, pasitelkdamas pardavimo technikas, kovoja už kiekvieną klientą - rinkėją. Klientu, tuo pačiu ir investuotoju, manipuliuojama iki psichozių lygio.

Tikriausiai galima pagalvoti, kad nėra išeities. Gyvenam laisvoje, demokratiškoje, konkurenciniu ūkiu kuriamoje šalyje, einam arba neinam į rinkimus, sveikinamės arba ne su kaimynais, toleruojame ar nusikalstamumą...

Kokia turi būti valstybė?

1 komentaras:

rima rašė...

Ačiū. Ieškojau, kas yra valstybė.

....